• Medya

  • Uygulama

  • Google Play

oyuncu

Türkçe - İngilizce

bilişim

isim / noun – dancing

OYUNCU = (oyuncu nedir; oyuncu ne demek; oyuncu İngilizcesi) (sinema, televizyon) 1. Oyunluktaki belli kişiyi canlandırma işini yapan kimse. 2. Oynamak işini gerçekleştiren kişi.

OYUNCU = (oyuncu nedir; oyuncu ne demek; oyuncu İngilizcesi) 1. Herhangi bir oyunda oynayan kimse: «Oyuncuları meydana çağırıyor ve düdüğümü çalıyorum.» -P. Safa. 2. Sinema, perde veya bir gösteride rol alan sanatçı, aktör, aktris: «Hiç kibar sınıfından, asilzade bir gencin oyuncu olduğunu gördünüz mü?» -P. Safa. 3. sf. Oyunu seven: Oyuncu kedi. 4. sf. mec. Düzenci, hileci. 5. sf. sp. Çok oyun yapan, oyundan oyuna geçen (kimse): Oyuncu bir pehlivan.

OYUNCU = (oyuncu nedir; oyuncu ne demek; oyuncu İngilizcesi) Bir oyun kişisini, bilgisi, tekniği ve yaratışı ile canlandıran ya da gösteren sahne sanatçısı. Oyun oynama eyleminde bulunan sanatçı.

OYUNCU = (oyuncu nedir; oyuncu ne demek; oyuncu İngilizcesi) Bir oyun kişisini, sanatçı yaradılışı ve bilgisi ile, canlandıran ya da gösteren tiyatro sanatçısı. Oyun oynama eylemini yapan kişi. (Erkek ya da kadın).

OYUNCU = (oyuncu nedir; oyuncu ne demek; oyuncu İngilizcesi) Rakkas, köçek.

oyuncu = aktör [öz Türkçe - eski terim]

oyuncu = artist [öz Türkçe - eski terim]

oyuncu = dessas [öz Türkçe - eski terim]

oyuncu = oyunbaz [öz Türkçe - eski terim]

1: 0 ms