• Medya

  • Uygulama

  • Google Play


Hakkımızda


Yeni Bir Sözlük?

Evet, en iyisi. Öğrenci, öğretmen, çevirmen ve Türkçe/İngilizce sözcüklerle ilgilenen herkes için. (Okyanus İngilizce Çeviri Sözlüğü, Türkiye’nin ve internetin en kapsamlı ikidilli sözlüğüdür.)


Fazla Karşılık?
Bazı sözcüklerde çok fazla (Türkçe) karşılık görebilirsiniz. Bu durumda, (eğer aradığınız anlam oysa) en başta verilen karşılık veya karşılıkları alabilirsiniz.


Anlam Belirsiz?

Uygun karşılığı bulmak için etiketlerden yararlanabilirsiniz veya çıkan sonuçları yeniden tıklayabilirsiniz. Bunu bir örnekle açıklayalım : arı sözcüğünü aratalım. Hayvan olarak arı anlamı için hayvanbilim etiketi size yardımcı olur. Saf anlamındaki arı karşılığını arıyorsanız pure sonucuna tıklamanız yeterli olacaktır. Verilen karşılıklardan unadulterated ne demek diye merak ederseniz, üzerine tıklayınca anlamını net olarak anlayacaksınız.


Eksik Var!

Aradığınız bir sözcüğü bulamadıysanız ve sözlükte olmasını istiyorsanız, bize yazın. Sözlüğe ekleme yapmak istiyor, 'bu da benden' diyorsanız, bize yazın. Feedback bunun için...


Teşekkürler!

Alışkanlıklarını bırakıp daha iyi bir sözlüğe terfi eden kullanıcılara teşekkür ederiz. Daha iyisi çıkana kadar bizde kalmanız dileğiyle.


Ali Bayram


 *

* *


Telif Hakkı

Okyanus İngilizce Sözlüğün özgün veri ve karşılıkları, wipo tarafından yasal koruma altındadır. Aşırmacılara karşı yasal yola başvurulacaktır.


Bütün hakları saklıdır. © Okyanus İngilizce Ltd. Şti. 2018