• Medya

  • Uygulama

  • Google Play

takas

Türkçe - İngilizce

bilişim

biyoloji

isim / noun

TAKAS = (takas nedir; takas ne demek; takas İngilizcesi) İki kişi arasındaki aynı cinsten karşılıklı borçların tek taraflı bir beyanla borçlardan küçük olan miktarınca sona erdirilmesi.

TAKAS = (takas nedir; takas ne demek; takas İngilizcesi) İki kişi arasındaki aynı cinsten karşılıklı borçların, bunlardan birinin tek taraflı beyanıyla sona erdirilmesidir. Takas, ulaşması gereken tek taraflı bir hukuki işlem, yenilik doğuran haktır.

TAKAS = (takas nedir; takas ne demek; takas İngilizcesi) 1. Değişim. 2. tic. İki ülke arasında yapılan alışverişin karşılıklı olarak malla ödenmesi.

TAKAS = (takas nedir; takas ne demek; takas İngilizcesi) 1. Malın malla değişimi. 2. İki ülke arasında olmak üzere dışsatım ve dışalımı yapılan mal, hizmet veya teknoloji aktarımı bedelinin kısmen veya tamamen mal, hizmet, teknoloji aktarımıyla ödenmesi. 3. (swap) Bir tarafın, sahip olduğu varlık veya yükümlülükleri diğer tarafın sahip olduğu varlık veya yükümlülüklerle değiştirmesine dayanan finansal sözleşme.

TAKAS = (takas nedir; takas ne demek; takas İngilizcesi) ödeşme, ödeşim.

TAKAS = (takas nedir; takas ne demek; takas İngilizcesi) Sürüye uyamayan hasta hayvan.

TAKAS = (takas nedir; takas ne demek; takas İngilizcesi) Topal ya da hasta olduğundan sürüye uyamayarak arkada kalan koyun, keçi vb. hayvanlar.

takas = değiştokuş [eski terim - öz Türkçe]

1: 0 ms