• Medya

  • Uygulama

  • Google Play

zorlama

Türkçe - İngilizce

fotoğrafçılık

tekstil

ZORLAMA = (zorlama nedir; zorlama ne demek; zorlama İngilizcesi) 1. Çok çalışmak, yürümekle kol ve bacak eklemlerinde oluşan şişlik. 2. El ve ayakta çıkan çıban. 3. Yarada irinlenme.

ZORLAMA = (zorlama nedir; zorlama ne demek; zorlama İngilizcesi) 1. Zorlamak işi, zecir: «İlk gençliğimin en büyük sıkıntısı bu şiir zorlamasıdır.» -F. R. Atay. 2. tıp Özellikle oynaklarda ara keseciklerinin fıtığı olarak beliren, bir organın zorlanmış olmasıyla ortaya çıkan aksaklık veya bozukluk. 3. sf. Zorlanarak sağlanan, cebrî: «Melodram ile vodvilin temelde eş yapıda, zorlama türler olduğunu yazar durmadan.» -N. Cumalı.

ZORLAMA = (zorlama nedir; zorlama ne demek; zorlama İngilizcesi) Bir nesneye etkiyen yamrultucu kuvvet.

ZORLAMA = (zorlama nedir; zorlama ne demek; zorlama İngilizcesi) Çok çalışmaktan el, ayak, kol vb. organlarda görülen şişme, incinme.

ZORLAMA = (zorlama nedir; zorlama ne demek; zorlama İngilizcesi) Tanıklık yapmak, andiçmek ve bunlar gibi yargılıkça bir kimseye verilen ve o kişi tarafından yapmaktan kaçınılan ve yargılama ile ilgili olan görevlerin, yasada yazılı yöntemlerle zorla yaptırılması.

zorlama = icbar [öz Türkçe - eski terim]

zorlama = tazyik [öz Türkçe - eski terim]

zorlama = cebr [Türkçe - Osmanlıca]

zorlama = ibrâm [Türkçe - Osmanlıca]

zorlama = icbâr [Türkçe - Osmanlıca]

zorlama = zecr [Türkçe - Osmanlıca]

1: 0 ms