• Medya

  • Uygulama

  • Google Play

tilki

Türkçe - İngilizce

sıklık sırası: 5401

ad / noun 1 – zoology

ad / noun 2 – zoology

ad / noun 3 – zoology

TİLKİ = (tilki nedir; tilki ne demek; tilki İngilizcesi) 1. Hamur leğeni. 2. Kulplu tahta ya da bakır kap. 3.Yayık. 4.Yarım karpuz kabuğu biçiminde ağaçtan oyulmuş ekmek kabı. 5.Kağnının önündeki boyundurukla kağnıyı bağlayan ağaç parça. 6.bk. tilkicek. 7.Kapı çerçevelerinin sıkıca tutturulması için duvara konulan ağaç parçaları, takoz.

TİLKİ = (tilki nedir; tilki ne demek; tilki İngilizcesi) 1. hayvanbilim Köpekgillerden, uzunluğu 90, kuyruğu 30 santimetre kadar, ırklarına göre çeşitli renklerde olan, ağız ve burnu uzun ve sivri, kümes hayvanlarına zarar veren, kürkü beğenilen bir memeli türü (Vulpes). 2. Bu hayvanın postundan yapılan manto vb: «İki hanım yaşları geçkince olmasına bakmayarak sürmüşler, boyanmışlar, omuzlarına tilkilerini almış, kurulmuşlar.» -M. Ş. Esendal. 3. sf. mec. Çok kurnaz: Ne tilkidir o, bilmezsiniz.

TİLKİ = (tilki nedir; tilki ne demek; tilki İngilizcesi) 1. Yosun. 2. Ağacın ince kökleri.

TİLKİ = (tilki nedir; tilki ne demek; tilki İngilizcesi) Etçiller (Carnivora) takımının köpekgiller (Canidae) familyasından bir memeli türü. Uzunluğu 90, kuyruğu 30 cm. Irklarına göre çeşitli renklerde olurlar. Kuyruk tüyleri uzundur. Kümeslere saldırır. Toprakta in açar. Kürkü çok beğenilir. Avrupa, Asya ve Kuzey Afrikada yaşar.

TİLKİ = (tilki nedir; tilki ne demek; tilki İngilizcesi) Kağnıda koşu ile tekerleği birbirine bağlayan eğri ağaç.

TİLKİ = (tilki nedir; tilki ne demek; tilki İngilizcesi) Sabanda kılıcı sıkıştıran parça.

TİLKİ = (tilki nedir; tilki ne demek; tilki İngilizcesi) Yer altındaki su borularını tıkayan ince bitki kökleri.

tilki = rûbah [Türkçe - Osmanlıca]

tilki = rûbeh [Türkçe - Osmanlıca]

tilki = sa'leb [Türkçe - Osmanlıca]

1: 0 ms