• Medya

  • Uygulama

  • Google Play

kısık

Türkçe - İngilizce

fotoğraf

isim / noun – geography

sıfat / adjective

KISIK = (kısık nedir; kısık ne demek; kısık İngilizcesi) 1. Apışarası, kasık. 2. Kol ve bacakdaki oynak yerler.

KISIK = (kısık nedir; kısık ne demek; kısık İngilizcesi) 1. coğ. Kanyon. 2. sf. Kısılmış olan. 3. sf. Boğuk, güçlükle çıkan (ses): «Arkasından çıtırtılar, kısık sesler geliyordu.» -Y. Atılgan. 4. sf. Hafifçe aralanmış, yumulmuş olan (göz kapağı).

KISIK = (kısık nedir; kısık ne demek; kısık İngilizcesi) 1. Derenin ya da ırmağın çok dar yeri. 2. Ufak derelerin birleştiği yer. 3. İki dağ arasında sıkışmış ufak dere.

KISIK = (kısık nedir; kısık ne demek; kısık İngilizcesi) 1. İki dağ ve tepe arasındaki dar geçit, boğaz. 2. Dağların kuytu yeri. 3. Uçurum. 4. Dar yer, iki kayanın arası : Kısıkdan geçiyordum, önüme bir kurt çıkdı. 5. Dar ve uzun sokak, yol : Kısıktan otomobil değil, deve bile zor geçer. 6. Köşe, bucak, ara. 7. Çıkmaz sokak, eğri büğrü yol : Bizim ev karşıki kısık içindedir. 8. Yol dönemeci : Karşıki kısıkları geçersek tehlike kalmaz. 9. Sıralanmış tepelerin küçük vadileri : Tepenin kısığı kuytudur, koyunları orada yatır. 10. Yüksek kayalıkların üstündeki aralıklar, yarıklar.

KISIK = (kısık nedir; kısık ne demek; kısık İngilizcesi) İki tarla arasındaki dar yol.

KISIK = (kısık nedir; kısık ne demek; kısık İngilizcesi) Kısa.

KISIK = (kısık nedir; kısık ne demek; kısık İngilizcesi) Kıvrımlı yapılarda, bir kıvrımı keserek, iki yandaki çukurlukları birleştiren, dar ve boğaz biçimindeki gedik koyaklara verilen ad.

1: 0 ms