• Medya

  • Uygulama

  • Google Play

damga

Türkçe - İngilizce

bilişim / computing

edebiyat

matematik

tarım

DAMGA = (damga nedir; damga ne demek; damga İngilizcesi) Sarmalaç üzerine malın özelliğini göstermek amacıyle ve kızgın bir demirle vurulan im.

damga = kaşe [öz Türkçe - eski terim]

damga = label [öz Türkçe - eski terim]

damga = mühür [öz Türkçe - eski terim]

damga = ıstampa [öz Türkçe - eski terim]

DAMGA = (damga nedir; damga ne demek; damga İngilizcesi) 1. Bir şeyin üzerine bir nişan, bir işaret basmaya yarayan araç. 2. Bu araçla basılan nişan, işaret. 3. mec. Bir kimsenin adını kötüye çıkaran, yüz kızartıcı durum: «Orada da haksız damgalar altında kalırsan ne olacak?» -A. Gündüz. 4. Bir şeyin kime, hangi çağa ait olduğunu gösteren belirgin iz, işaret, nitelik.

DAMGA = (damga nedir; damga ne demek; damga İngilizcesi) Sarmalaç üzerine malın özelliğini göstermek amacıyla ve kızgın bir demirle vurulan im.

DAMGA = (damga nedir; damga ne demek; damga İngilizcesi) Verinin düzenlenmesi, denetlenmesi ya da gösterimi için kullanılan ve üzerinde uzlaşıma varılmış öğeler kümesinin bir üyesi. Yazaçları, sayıları, noktalama imlerini ya da başka simgeleri belirten damgalar, genellikle, veri ortamları üzerinde fiziksel durumlar ya da bitişken çizgiciklerin birbirlerinden değişik birleşimleriyle biçimlenirler.

ilgili sözler / related words

abecesayısal damga takımı abecesel damga abecesel damga dizgisi abecesel damga kümesi abecesel damga seti abecesel damga takımı akıllı damga tanıma alfabetik damga alfasayısal damga basılı damga konulması ile ödeme başka damga takımı belgeye damga basmak biletin geçerliliğini belirten damga bilgi ayırıcı damga bir bileti onaylamak için kullanılan metal damga boş damga çizisel damga çokuluslu damga kümesi damga (et için) damga (pul) damga adı damga alttakımı damga basan makineler damga baskı damga basma damga basma makinesi (postanede) damga basmak damga bezeme damga biçimi damga bilim damga bilimi damga çevirisi damga değiştirmek damga demiri damga dizgisi damga dizme damga doldurmak damga eşlem damga eşleştirme damga fontu damga gecikmesi damga genişliği kılavuzu damga harcı damga izi damga kanunu damga kodu damga kutusu damga kümesi damga makinesi damga metni damga mumu damga ölçeklendirmesi damga önizleme damga pulu damga resimleri damga resimsiz ve vergisiz damga resmi damga resmi kayıtları damga resmine tabi damga sıklığı damga sıklığı (yazı) damga stili damga takımı damga tanıma damga tanıma donanımı damga üreteci damga ve posta pulu damga vergileri damga vergisi damga vergisi kanunu damga vergisi muafiyeti damga vergisi yasası damga vuran memur damga vurmak damga yemek damga yineleme darphane ve damga matbaası değiştirilebilir damga düğümlenmiş damga takımı en önemli damga en önemsiz damga en sağdaki damga en soldaki damga eşadımlı eylemsiz damga eşanlı eylemsiz damga eşlemeli eylemsiz damga eşsüremli eylemsiz damga eşzamanlı eylemsiz damga eylemsiz damga geçersiz damga genişletilmiş damga kümesi grafik damga hayvan kulağına vurulan damga inç başına damga sayısı ithalat damga resmi ithalde alınan damga resmi kabartma damga kaplamalara damga vurma makinesi kazılı damga kıymetli damga kilitlemesiz damga değiştirme kilitlenmeyen damga değiştirme kullanımsız damga kullanışsız damga kuraldışı damga lastik damga metin damga mıknatıslı boyalı damga tanıma nisbi damga vergisi ofis damga askıları ondalık damga optik damga optik damga okuyucu optik damga tanıma optik damga tanıma (optical character reader) optik damga tanıma aygıtı optik damga tanıma tarayıcısı optik damga tanıma teknolojisi ödenmemiş birleşik krallık damga vergilerine ilişkin olarak yükümlülük üstlenmek ve tazmin etmek öncül damga özel damga paraya basılan damga posta damga tarihi posta pulu yerine damga basan makine posta ücretinin ödendiğini gösteren damga basmak resmi damga sağır damga sayısal damga sayısal damga takımı sayısal düğümlü damga takımı sayısal olmayan damga soğuk damga soğuk damga basmak soğuk damga ile süsleme tek ara damga transfer damga pulu üst damga tuşu yasak damga yetkili kişinin kullandığı damga

1: 1 ms