• Medya

  • Uygulama

  • Google Play

düzenlemek

Türkçe - İngilizce

ana kullanım

bankacılık

bilim teknik

deyim / idiom

dil öğretimi

fiil / verb

isim / noun – music

düzenlemek = akort etmek [öz Türkçe - eski terim]

düzenlemek = aranje etmek [öz Türkçe - eski terim]

düzenlemek = aranjman [öz Türkçe - eski terim]

düzenlemek = kodifike etmek [öz Türkçe - eski terim]

düzenlemek = organize etmek [öz Türkçe - eski terim]

düzenlemek = regüle etmek [öz Türkçe - eski terim]

düzenlemek = tanzim etmek [öz Türkçe - eski terim]

düzenlemek = tertip etmek [öz Türkçe - eski terim]

düzenlemek = tertiplemek [öz Türkçe - eski terim]

DÜZENLEMEK = (düzenlemek nedir; düzenlemek ne demek; düzenlemek İngilizcesi) 1. Düzenli, düzgün duruma getirmek, düzen vermek, tanzim etmek: Odasını düzenledi. 2. Yapmak, hazırlamak: «Merdivenleri, masaları gayet hantal, battal şeyler. Bodrumun ışığını da buna göre düzenlemişler.» -B. R. Eyuboğlu. 3. müz. Düzenleme yapmak. 4. müz. Müzik aletlerini akort etmek.

DÜZENLEMEK = (düzenlemek nedir; düzenlemek ne demek; düzenlemek İngilizcesi) 1. Müzik aletlerini akort etmek. 2. Bozuk bir aracı onarmak, çalışır hale getirmek.

DÜZENLEMEK = (düzenlemek nedir; düzenlemek ne demek; düzenlemek İngilizcesi) Bir aracı düzenine koyup, doğru işlemesini sağlamak.

DÜZENLEMEK = (düzenlemek nedir; düzenlemek ne demek; düzenlemek İngilizcesi) Öğeleri, belirlenmiş kurallara göre yerleştirmek.

düzenlemek = tanzim etmek [Türkçe - Osmanlıca]

düzenlemek = tertîb etmek [Türkçe - Osmanlıca]

ilgili sözler / related words

akla uygun bir biçimde düzenlemek akla uygun olarak düzenlemek aldatmak için karıştırıp düzenlemek anlaşma düzenlemek araziyi düzenlemek asıp kıvrımlar yapacak şekilde düzenlemek ayrı ayrı zamanlara göre düzenlemek ayrı zamanlara göre düzenlemek ayrıntılı olarak düzenlemek bağlantı düzenlemek bahçe düzenlemek bahçeyi düzenlemek bahis düzenlemek bakanların görevlerini yeniden düzenlemek basın toplantısı düzenlemek başka biçimde düzenlemek başkalarıyle önceden anlaşıp düzenlemek belge düzenlemek bilanço düzenlemek bilgisayarı sözcük- tümce ve metinleri işlemek- düzenlemek için kullanma bir bilanço düzenlemek bir eğlence düzenlemek bir piknik düzenlemek bir piyes düzenlemek bir piyesi düzenlemek bir poliçe düzenlemek bir sisteme göre düzenlemek bir şirket çalışanlarının- çalışanları yönetime karşı temsil etmek ve eğlence düzenlemek için kurduğu dernek birleştirmelerle düzenlemek borç senedi düzenlemek cetvel düzenlemek ciro edilemez çek düzenlemek çek düzenlemek çıkarına göre düzenlemek çift çift düzenlemek çizgili çek düzenlemek daha verimli biçimde düzenlemek defile düzenlemek derleyip düzenlemek düzenlemek (etkinlik- töreni vb) düzenlemek (toplantı) düzenlemek (yazı) düzenlemek için grafiği çift tıklatın düzenlemek için kullanma eğlence düzenlemek entrika düzenlemek fatura düzenlemek gezi düzenlemek gösteri düzenlemek havasını düzenlemek hawai'ye bir gezi düzenlemek istiyoruz hayatım düzenlemek her şeyi en ince ayrıntısına kadar düzenlemek hile ile oyun kâğıtlarını düzenlemek içiçe düzenlemek için dini tören düzenlemek iki nüsha düzenlemek istisnai kıymetle beyan düzenlemek işleri düzenlemek işlerini düzenlemek kanunla düzenlemek kas tonusunu düzenlemek komplo düzenlemek konferans düzenlemek konşimento düzenlemek kömür vs yi yanmaya hazır şekilde düzenlemek kronolojik olarak düzenlemek kutlama için eğlence düzenlemek masrafı gelire göre düzenlemek mazbata düzenlemek oturum düzenlemek oyun kâğıtlarını hile ile düzenlemek ödeme tablosunu yeniden düzenlemek önceden düzenlemek plana göre düzenlemek planlayıp düzenlemek poliçe düzenlemek protesto düzenlemek protokol düzenlemek rastgele düzenlemek resmi belge düzenlemek resmi şekilde düzenlemek roket saldırıları düzenlemek rotayı düzenlemek sahte belge düzenlemek sahte pasaport düzenlemek sahte sertifika düzenlemek sahtecilik/sahte belge düzenlemek satırları veya harfleri aynı uzunlukta düzenlemek sayfa düzenlemek senet düzenlemek sergi düzenlemek silahın atışını düzenlemek sistemli bir biçimde düzenlemek sistemli düzenlemek suikast düzenlemek şartları -in aleyhine düzenlemek şaşırtmalı düzenlemek şenlik düzenlemek tekrar düzenlemek toplantı düzenlemek tören düzenlemek uçuşumu yeniden düzenlemek istiyorum vergi beyannamesi düzenlemek yaşam biçimini düzenlemek yatağını düzenlemek yazmaya başlamadan önce kâğıtlarını düzenlemek yeniden düzenlemek zikzaklı düzenlemek

1: 0 ms