• Medya

  • Uygulama

  • Google Play

düzenek

Türkçe - İngilizce

bilişim

eczacılık

havacılık

metalbilim

mühendislik

yöntembilim

düzenek = aparat [öz Türkçe - eski terim]

düzenek = aparey [öz Türkçe - eski terim]

düzenek = makanizma [öz Türkçe - eski terim]

düzenek = mekanizma [öz Türkçe - eski terim]

düzenek = tertibat [öz Türkçe - eski terim]

DÜZENEK = (düzenek nedir; düzenek ne demek; düzenek İngilizcesi) 1. Plan, tasarı. 2. Düzen, birbiriyle bağlantı kurulan birkaç aygıttan meydana getirilen yeni takım.

DÜZENEK = (düzenek nedir; düzenek ne demek; düzenek İngilizcesi) Bir oturum ve işlem sürecine ilişkin düzenleyici kurallar ya da bir gidiş biçiminin düzeni.

DÜZENEK = (düzenek nedir; düzenek ne demek; düzenek İngilizcesi) genel uygulayım: 1. Belli bir sonuç yaratabilecek biçimde düzenlenmiş öğe, parça ya da bölümlerin birleşimi. 2. Araç, gereç, aygıt vb. kuruluşu, yapısal düzeni. 3. Bu düzenin çalışmasını belirleyen özellik, işleyiş biçimi. 4. silah: Ateşli silahların işlemesini sağlayan düzen.

DÜZENEK = (düzenek nedir; düzenek ne demek; düzenek İngilizcesi) Mekanizma.

DÜZENEK = (düzenek nedir; düzenek ne demek; düzenek İngilizcesi) Nesne, dizge, özdek ya da taneciklerin özelliklerini, değişkenlerini yer ile zamana bağlı olarak türeten ana kural, denklem, fiziksel yasalar topluluğu (nicem düzeneği, Newton düzeneği, sayıtım düzeneği... gibi).

DÜZENEK = (düzenek nedir; düzenek ne demek; düzenek İngilizcesi) Üretim ya da deney yapmak amacıyla uygun biçimde bir araya getirilen aygıt, araç ve gereçler topluluğu.

düzenek = te'sîsât [Türkçe - Osmanlıca]

ilgili sözler / related words

akan ya da yüksekten düşen su ile çalışan ve zamanın ölçülmesi için kullanılan bir düzenek aygıt, cihaz, düzenek biçem bilgisel düzenek bilişsel düzenek yaklaşımı boş düzenek buharlı türbin üreteci ve ilgili düzenek ve tertibatları camı temizlemek için ön cama su püskürten düzenek çalınmaması için arabanın hareketini önleyen düzenek dışmerkezli düzenek dişli düzenek ile bağlama doku elemanlarının boyut ve sayı ölçümünü yapan düzenek dönüş etkisi ile uçağı sabit yönde tutan düzenek düzenek çözme düzenek kaydırma düzenek kuramı emniyet sağlayıcı düzenek fotokopi düzenek ve makinelerinin aksam ve parçaları jiroskopik düzenek kaldırmayı büyüten düzenek kanatların üzerindeki hava akışını ayarlayan düzenek kapalı bir devredeki havayı bırakan düzenek kapalı bir devredeki havayı durduran düzenek kapalı devre düzenek kaybolacak veya israf olacak şeyi tutup toplamaya yarayan düzenek kesici düzenek korkutucu düzenek koşulsuz kararlı düzenek özdevinimli düzenek püskürtmeli düzenek resmi düzenek saati çalıştıran düzenek saçılan radyasyonun filmdeki olumsuz etkisini azaltan düzenek sarılıcı bitkilerin sarılması için yapılan kafes biçimindeki düzenek servo düzenek sıkışmaönler düzenek sıvıyı toz halinde püskürten düzenek sıvıyı zerreler halinde püskürten düzenek şişeyu tutan düzenek takla darbesini engelleyici düzenek tekerlekli düzenek tekerlekli küçük düzenek teşhir amacıyla tasarlanmış düzenek ve ekipman uçağı yönlendiren düzenek uzar düzenek üstel düzenek

1: 0 ms