• Medya

  • Uygulama

  • Google Play

ceza

Türkçe - İngilizce

kütüphanecilik

CEZA = (ceza nedir; ceza ne demek; ceza İngilizcesi) 1. Kabahat ve suç işleyene doğru yola getirmek maksadıyla, suçun derecesine göre çektirilen her türlü acı hal, azap, karşılık, sıkıntı. 2. Suç işleyen kimseye kanunlara uygun olarak uygulanan sınırlama, ceza.

CEZA = (ceza nedir; ceza ne demek; ceza İngilizcesi) Suç işleyen bir kimsenin yaşantısına, özgürlüğüne, mallarına, onuruna karşı yasaların öngördüğü yaptırım.

CEZA = (ceza nedir; ceza ne demek; ceza İngilizcesi) Suç işleyen kişiye, usulüne uygun olarak yapılan yargılama sonucunda mahkeme tarafından hükmedilen ve/veya yetkili organlar tarafından uygulanan müeyyide, yaptırım.

CEZA = (ceza nedir; ceza ne demek; ceza İngilizcesi) 1. Uygunsuz davranışlarda bulunanlara uygulanan üzüntü, sıkıntı, acı verici işlem veya yaptırım: «O, olası ihanetim için cezalardan ceza beğenirken, ben de elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyordum.» - E. Şafak. 2. huk. Suç işleyen bir kimsenin yaşantısına, özgürlüğüne, mallarına, onuruna karşı yasaların öngördüğü yaptırım: «Cezasını tamamlayana kadar tek kişilik bir koğuşta kalmış.» - Ümit.

CEZA = (ceza nedir; ceza ne demek; ceza İngilizcesi) Kılıçoyunu yönetmeliğindeki kurallara aykırı davranışlarda bulunanlara, yetkililerce uygulanan yasaklama ya da kısıtlama.

CEZA = (ceza nedir; ceza ne demek; ceza İngilizcesi) kıyın.

CEZA = (ceza nedir; ceza ne demek; ceza İngilizcesi) Oyun kurallarına aykırı davranışlara uygulanan yaptırım.

CEZA = (ceza nedir; ceza ne demek; ceza İngilizcesi) Suç işleyen bir kimsenin yaşantısına, özgürlüğüne, mallarına, onuruna karşı devletin koyduğu sınırlama.

CEZA = (ceza nedir; ceza ne demek; ceza İngilizcesi) Suç sayılan bir davranışın yinelenmesini önlemek, bir suçun işlenmesine engel olmak amacıyla bir öğrenci ya da birtakım öğrenciler için alınan tinsel ya da özdeksel önlem.

CEZA = (ceza nedir; ceza ne demek; ceza İngilizcesi) Uygun görülmeyen tepki ve davranışları önlemek için uygulanan olumsuz ve acı veren uyaranlar.

CEZA = (ceza nedir; ceza ne demek; ceza İngilizcesi) Yumrukoyunu kurallarına aykırı davrandığı için uyarma aldığı halde, bu tür davranışları sürdüren yumruk oyuncusuna verilen kötü not.

ceza = cezâ [Türkçe - Osmanlıca]

ceza = ikâb [Türkçe - Osmanlıca]

ceza = ukûbet [Türkçe - Osmanlıca]

1: 0 ms