• Medya

  • Uygulama

  • Google Play

bozma

Türkçe - İngilizce

iş dünyası

BOZMA = (bozma nedir; bozma ne demek; bozma İngilizcesi) 1. İki yan arasında yapılmış olan sözleşmeyi temelinden bozma. 2. Sözleşmeyi ilerisi için bozma.

BOZMA = (bozma nedir; bozma ne demek; bozma İngilizcesi) Vergi anlaşmazlıklarından, bir alt mahkeme kararının yukarı mercice kaldırılmasıdır.

bozma = ihlal [öz Türkçe - eski terim]

bozma = ilga [öz Türkçe - eski terim]

bozma = iptal [öz Türkçe - eski terim]

bozma = tahrif [öz Türkçe - eski terim]

bozma = tağyir [öz Türkçe - eski terim]

BOZMA = (bozma nedir; bozma ne demek; bozma İngilizcesi) 1. Bozmak işi. 2. sf. Biçimi ve kullanılışı değiştirilmiş: «Büyükçe bir ahırdan bozma sinema salonu hâlâ gübre kokuyordu.» -E. Bener.

BOZMA = (bozma nedir; bozma ne demek; bozma İngilizcesi) Bir konutun, çok sayıda ev halkının yararlanabileceği konut birimlerine ya da bir yapının kullanım biçiminin başka kullanım biçimlerine dönüştürülmesi.

BOZMA = (bozma nedir; bozma ne demek; bozma İngilizcesi) fesih, ibtâl (bk. dağıtma).

BOZMA = (bozma nedir; bozma ne demek; bozma İngilizcesi) İlk yargılıkta verilen bir yargının, yasada gösterilen nedenlere dayanarak, yeniden yargılama yapılıp düzeltilmesi için üst yargılıkça kaldırılması.

BOZMA = (bozma nedir; bozma ne demek; bozma İngilizcesi) Pamuğu toplanmış tarla.

BOZMA = (bozma nedir; bozma ne demek; bozma İngilizcesi) Taşrada kullanılan kapıkulu süvarilerinin, ulufelerini zamanından önce alabilmeleri için, belli bir indirim karşılığında ödeneklerinin kırdırılması işlemi.

bozma = fesh [Türkçe - Osmanlıca]

bozma = ibtâl [Türkçe - Osmanlıca]

bozma = ifsâd [Türkçe - Osmanlıca]

bozma = ihlâl [Türkçe - Osmanlıca]

bozma = nakz [Türkçe - Osmanlıca]

ilgili sözler / related words

ahlakını bozma akordunu bozma akort bozma aleyhe bozma yasağı alt mahkemenin kararını bozma anayasaya aykırı yasayı bozma yetkisi anız bozma anız bozma pulluğu anlaşmayı bozma aptes bozma zorluğu asayişi bozma aslını bozma ayarını bozma bağlaşım bozma bağlaşımı bozma bağlılaşımı bozma bekâret bozma biçim bozma biçimini bozma bilişim sistemine girme sistemi engelleme bozma verileri yok etme veya değiştirme bir bölümde onama bir bölümde bozma bir maddenin saflığını bozma bir metne yeni ilaveler yaparak aslını bozma bozma (anlaşmayı) bozma ilamı bozma kararı bozma niyeti bozma olmak bozma sebepleri demiryolu malzemelerini hasar niyetiyle bozma doğal yapıyı bozma doğallığını bozma düzeni bozma eşitliği bozma oyunu eşleşmeyi bozma evlenme sözünü bozma geleneği bozma göz zevkini bozma güvenliği bozma güvenlini bozma hafif bozma halkın huzurunu bozma huzur bozma huzuru bozma içerik bozma idrar bozma zorluğu itibarını bozma kalıp bozma kalitesini bozma kamu düzenini bozma karar bozma kararı bozma kısmen men bozma kısmen lüzum bozma kısmen men bozma kısmen lüzum onama kısmen men onama kısmen lüzum bozma kızlığını bozma kişilerin huzur ve sükununu bozma kontratı bozma koşullamayı bozma kuplaj bozma kural bozma kuralları bozma kuşak bozma donanımı kutsallığını bozma kvyo bozma genel hükümler kvyo bozma iade kvyo bozma lüzum kvyo bozma men kyo bozma genel hükümler kyo bozma iade kyo bozma lüzum kyo bozma men lüzum bozma lüzum bozma genel hükümler lüzum bozma iade lüzum bozma kvyo lüzum bozma kyo lüzum bozma men men bozma genel hükümler mermerden bozma moral bozma mühür bozma nişan bozma nişanı bozma otomatik para bozma makineleri papaza küsüp oruç bozma para bozma makinesi paranın madeni bileşimini bozma parazitle yayını bozma pasif yayın bozma piyasayı bozma q bozma rakibin oyun düzenini bozma rengini bozma saflığını bozma sağlığını bozma sızma ve bozma sözleşmeyi bozma şekil bozma şeklini bozma takım bozma telif hakkını bozma telsiz yayını bozma toplumsal düzeni bozma usulsüzlük veya hata gerekçesiyle kararı bozma uzakdoğu'da kullanılan ingilizce'den bozma karışık dil yapma bozma yaptığını bozma yaptırımı bozma yarışmacının konsantrasyonunu bozma yayın bozma yayını bozma yazınsal geçerlik ≡ bir şeyi daha iyi ifade etmek için yazarken kuralları bozma veya gerçekleri değiştirme özgürlüğü yemini bozma yıkıp bozma

1: 1 ms