• Medya

  • Uygulama

  • Google Play

bitiş

Türkçe - İngilizce

kısaltma

tiyatro

BİTİŞ = (bitiş nedir; bitiş ne demek; bitiş İngilizcesi) 1. Bitme işi: «Romanlarda olduğu gibi bir başlangıç, bir bitiş arzu ediyordu.» -S. F. Abasıyanık. 2. müz. Bir müzik parçasının son bölümü, final.

BİTİŞ = (bitiş nedir; bitiş ne demek; bitiş İngilizcesi) Gitar boya veya cilasının dışarıdan görünen katı.

BİTİŞ = (bitiş nedir; bitiş ne demek; bitiş İngilizcesi) Meddah canlandırmasında bitiş bölümü. Bu bölümde öyküden elde edilen ders (kıssadan hisse) vurgulanır.

BİTİŞ = (bitiş nedir; bitiş ne demek; bitiş İngilizcesi) Oyunun son sahnesi.

BİTİŞ = (bitiş nedir; bitiş ne demek; bitiş İngilizcesi) Sinema Bir filmin sona erişini gösteren, filmin sonunda yer alan görüntüler; bu görüntülerin ortaya koyduğu belirli durum.

BİTİŞ = (bitiş nedir; bitiş ne demek; bitiş İngilizcesi) Türk gölge oyunu ile ortaoyunu'nda son kesim. Bu kısa kesimde oyunun bittiği bildirilir, gelecek oyunun adı ve oynanacağı yer belirtilir.

bitiş = final [öz Türkçe - eski terim]

bitiş = finiş [öz Türkçe - eski terim]

bitiş = tamâm [Türkçe - Osmanlıca]

ilgili sözler / related words

açının bitiş kenarı ajurlu bitiş anormal bitiş aşmak (sınır, bitiş süresi vb) başlangıç bitiş matrisi başlangıç ve bitiş başlangıç ve bitiş kenarları aynı olan açılar başlangıç veya bitiş simgesi başlangıçla bitiş arasında uygulanan ücretten daha fazla ücreti olan ara nokta bir işin bitiş tarihi birinci sırt yüzgecinin dikeninin bitiş noktası birinci sırt yüzgecinin son ışınının bitiş noktası bitiş (destination) bitiş (ms) bitiş adresi bitiş ağırlığı bitiş ara bitiş ayı bitiş ayrımı bitiş basıncı bitiş bayrağı bitiş belirteçi bitiş biti bitiş boyutu bitiş çekimi bitiş çizgisinden hemen sonraki viraj bitiş çizgisini geçme bitiş değeri bitiş direği bitiş düdüğü bitiş düdüğünü çalmak bitiş düğümü bitiş etiketi bitiş etiketi eksik bitiş etiketini yoksay bitiş günü bitiş hızı bitiş ile ilgili bitiş ip adresi bitiş işareti bitiş karakteri bitiş kaydı bitiş kazanç süresi bitiş kenarı bitiş kenarı kalınlığı bitiş kodu bitiş montajı bitiş nesnesi bitiş noktalaması bitiş noktaları bitiş noktası bitiş noktası adresleyicisi bitiş noktası ataması bitiş noktasına varmak bitiş ok boyutu bitiş ok stili bitiş olarak ayarla bitiş öğesi bitiş parçası bitiş rengi bitiş saati bitiş saatini göster bitiş simgesi bitiş sinyali bitiş sözleri bitiş stili bitiş süremi bitiş süresi bitiş süsü bitiş tarihi bitiş tarihi bilgisi bitiş tarihini gösterme hizmeti bitiş torna tezgâhı bitiş ucu bitiş valörü bitiş yaşı bitiş zamanı bitiş zamanına göre çift bayt dizilimi bitiş karakteri dışkıl yüzgecin son ışınının bitiş noktası düzgün bitiş eldeki poliçenin bitiş tarihi en yüksek puanla bitiş eylem bitiş düğmesi fiili bitiş fiili bitiş tarihi gerçek başlangıç ve bitiş tarihleri gerçek bitiş tarihi harcamanın uygunluğunun bitiş tarihi hatalı bitiş hatalı bitiş dökümü http bitiş ikinci sırt yüzgecindeki son ışının bitiş noktası ilk yarı bitiş düdüğünü çalmak iş bitiş kartı işlem bitiş tarihi kesin bitiş kesme bitiş noktası kırmızı bitiş işareti kontratın bitiş tarihi kurgu bitiş noktası makat yüzgecin son ışınının bitiş noktası olağandışı bitiş planlanan bitiş tarihi seyahat sırasında başlangıçla bitiş noktası arasında % 25'den fazla mil aşımı yapılması halirde kullanılan sektörlerin toplamın içeren ücret kurma sistemi sözleşme bitiş tarihinden önce temel bitiş vade bitiş tarihi yapının bitiş töreni yarışın bitiş yerini gösteren kazık yeşil ışık bitiş sonrası süre yükleme bitiş kartı yürürlüğün bitiş tarihi yürüyüş bitiş noktası

1: 6 ms