• Medya

  • Uygulama

  • Google Play

bildirim

Türkçe - İngilizce

ruhbilim

sosyal güvenlik

yöntembilim

BİLDİRİM = (bildirim nedir; bildirim ne demek; bildirim İngilizcesi) Bildirme işi, tebligat.

BİLDİRİM = (bildirim nedir; bildirim ne demek; bildirim İngilizcesi) Vergileme sırasında açıklamalar getiren ya da yükümlülere bir konuyu yazılı olarak bildiren belgelerdir.

bildirim = beyan [öz Türkçe - eski terim]

bildirim = beyanname [öz Türkçe - eski terim]

bildirim = deklerasyon [öz Türkçe - eski terim]

bildirim = ihbarname [öz Türkçe - eski terim]

bildirim = tebligat [öz Türkçe - eski terim]

BİLDİRİM = (bildirim nedir; bildirim ne demek; bildirim İngilizcesi) 1. Bildirme işi. 2. Yazılı olarak yapılan açıklama, tebligat. 3. Bu açıklamanın yapıldığı kâğıt, ihbarname.

BİLDİRİM = (bildirim nedir; bildirim ne demek; bildirim İngilizcesi) Bir durum, konu ya da olayı bir gözlem ya da bilgi konusu olacak biçimde aktarma.

BİLDİRİM = (bildirim nedir; bildirim ne demek; bildirim İngilizcesi) Eşyaya ilişkin gümrük işlemlerinin yapılmasında, gümrük için gerekli olan bilgileri, ağızdan ya da yazılı olarak bildirme.

ilgili sözler / related words

adli bildirim advers etki bildirim formu alacak bildirim formu alınan bildirim anında geri bildirim anında iletilen bildirim arıza bildirim istasyonu az bildirim beyan / bildirim bildirim almak bildirim bekleyen iptal mesajı bildirim bekleyen mesaj bildirim bölgesi bildirim cetveli bildirim cümlesi bildirim deyimi bildirim deyimleri bildirim dili bildirim doktrini bildirim formu bildirim görevlisi bildirim günü bildirim kısmı bildirim komutu bildirim kurallar dizini bildirim kuralları bildirim listesi bildirim mektubu bildirim merkezi bildirim miktarı bildirim süre sonu bildirim süreci bildirim tarihi bildirim tümcesi bildirim yazısı bildirim yükümlülüğü birleşme öncesi bildirim şartları dağıtımlı geri bildirim değer bildirim belgesi eksik bildirim eksilten geri bildirim ertelenmiş geri bildirim eskime bildirim hizmeti fark basınç geri bildirim elektronik sistemi felaket bildirim ücreti firmalar arası anlaşmaya ilişkin bildirim firmalararası anlaşmaya ilişkin bildirim geri bildirim geri bildirim karbüratörü geri bildirim kontrolü geri bildirim mekanizması geriye bildirim gönderilen bildirim gümrük bildirim belgesi gümrük bildirim formu gümrük bildirim sureti gümrük değer bildirim belgesi hamule yer bildirim isteği hava savunma bildirim merkezi havayolu bildirim kurumu hemofili bildirim formu hesap bildirim cetveli ihracat bildirim formu ikamet bildirim yükümlülüğü olan kişi ikinci bildirim işletmeler arası anlaşmaya ilişkin bildirim işletmelerarası anlaşmaya ilişkin bildirim kaçınmalık (bir kitap vey internette verilen bilgi gibi) birinin bir şeyle ilgisinin olmadığını veya bir şeyden sorumlu tutulamayacağını veya bir şeyi bilmediğini ifade eden bildirim kamuya bildirim kaza bildirim formu kesin bildirim belgesi koruma gözetim yardım veya bildirim yükümlülüğünün ihlali koruma, gözetim, yardım veya bildirim yükümlülüğünün ihlali kusur bildirim süresi küresel yer bildirim uydusu mal ve hizmet satışları bildirim formu mali bildirim negatif geri bildirim no'suz bildirim olumlu bildirim ön bildirim örtük bildirim özet bildirim periyodik bildirim şartları piyasa öncesi bildirim piyasaya arz öncesi bildirim posta bildirim sigortalı bildirim belgesi sosyal hizmetlere bildirim sözlü bildirim spontan bildirim spontane bildirim şirketler arası anlaşmaya ilişkin bildirim şirketlerarası anlaşmaya ilişkin bildirim şüpheli işlem bildirim görevlisi taraflara bildirim tek-taraflı bildirim ters etki bildirim formu teşebbüsler arası anlaşmaya ilişkin bildirim uçuş bildirim bölgesi varış öncesi bildirim vergi bildirim belgesi yanlış bildirim yardım veya bildirim yükümlülüğünün yerine getirilmemesi yazıcı uyarıları oluştuğunda bildirim yapılandırır yazılı bildirim yer bildirim hattı yıllık bildirim

1: 1 ms