• Medya

  • Uygulama

  • Google Play

beceri

Türkçe - İngilizce

beceri = hüner [öz Türkçe - eski terim]

beceri = marifet [öz Türkçe - eski terim]

BECERİ = (beceri nedir; beceri ne demek; beceri İngilizcesi) 1. Bir kimsenin bedensel ya da düşünsel bir çaba göstererek bir işi kolaylık ve ustalıkla yapabilmesi. 2. Ustalık, uzluk, el uzluğu. 3. El, parmak ve göz ortakgüdümü (koordinasyon) bakımından yeterlik.

BECERİ = (beceri nedir; beceri ne demek; beceri İngilizcesi) 1. Elinden iş gelme durumu, ustalık, maharet. 2. Kişinin yatkınlık ve öğrenime bağlı olarak bir işi başarma ve bir işlemi amaca uygun olarak sonuçlandırma yeteneği, maharet. 3. sp. Vücudun, yapılması güç alıştırmalara yatkın olması durumu.

BECERİ = (beceri nedir; beceri ne demek; beceri İngilizcesi) Karmaşık, devimsel eylemleri değişik koşullar altında da yeterlikle yapabilme gücü.

BECERİ = (beceri nedir; beceri ne demek; beceri İngilizcesi) Kişinin yatkınlık ve öğrenime bağlı olarak bir işi başarma veya bir işlemi amaca uygun olarak sonuçlandırma yeteneği.

BECERİ = (beceri nedir; beceri ne demek; beceri İngilizcesi) Kişinin, yatkınlık ve öğrenime bağlı olarak bir iş başarma ve bir işlemi amaca uygun olarak sonuçlandırma yeteneği.

BECERİ = (beceri nedir; beceri ne demek; beceri İngilizcesi) Vücudun yapılması güç alıştırmalara yatkın olma durumu.

beceri = hüner [Türkçe - Osmanlıca]

beceri = mahâret [Türkçe - Osmanlıca]

beceri = marifet [Türkçe - Osmanlıca]

ilgili sözler / related words

algısal beceri öğrenimi algısal motor beceri algısal-devimsel beceri aritmetik beceri bozukluğu askeri beceri beceri açığı beceri aktarımı beceri atışı beceri çeşitliliği beceri çözümlemesi beceri değişkenliği beceri denetimi beceri dersleri beceri düzeyi beceri düzeyini yükseltme beceri eğitim sistemleri beceri eksikliği beceri envanteri beceri eskimesi beceri geliştirme beceri geliştirme eğitimi beceri geliştirme kuramları beceri geliştirmeye yönelik eğitim beceri gereksinimleri beceri gerektiren beceri gerektiren iş beceri gerektiren ürünler beceri gerektiren zor iş beceri gerektirmeyen iş beceri grubu beceri haline getirme beceri ihtiyaçları beceri ile beceri istemeyen sanat dalı beceri istemeyen uğraşlar beceri isteyen beceri isteyen işler beceri isteyen meslekler beceri isteyen sanatlar beceri kazandırma beceri kazanma beceri kazanmak beceri noksanlığı beceri oyunu beceri öğrenimi beceri ölçeği beceri seviyesi beceri testi beceri uyumsuzluğu beceri ve tahammül gerektiren iş beceri ya da cesaret isteyen hareket bilgi beceri ve davranışlar bilgi ve beceri aktarımı bilişsel beceri bütünleşik beceri öğretimi büyük beceri çalışma ya da gözlemle kazanılmış herhangi bir beceri çeviklik ve beceri alıştırmaları doğal beceri doğuştan gelen beceri doğuştan gelen bir beceri dört beceri edinilen bilgi veşa beceri erken öğrenme beceri analizi ev işlerinde beceri fazla beceri düzeyi kavramsal beceri kazanılan beceri matematiksel beceri mekân-zaman beceri mekânsal-zamansal beceri mesleki beceri mesleki beceri eğitimi mesleki beceri kazandırma motor beceri özel beceri özel beceri gerektirmeyen sosyal beceri sosyal beceri eğitimi teknik beceri teknik beceri ve fiziksel çaba temel beceri temel mesleki beceri toplumsal beceri ustalık beceri uzamsal-yersel beceri uzamsal-zamansal beceri uzaysal-zamansal beceri üçboyutlu görselleştirme beceri testi üretken beceri yapmak için ne tür beceri ve niteliklerin gerektiğini görmek için bir örgütteki farklı işleri inceleme yer-sürem beceri yer-zaman beceri yumuşak beceri zaman-mekânsal beceri zaman-uzamsal beceri zaman-yersel beceri

1: 0 ms