• Medya

  • Uygulama

  • Google Play

banyo

Türkçe - İngilizce

fotoğraf

fotoğrafçılık

BANYO = (banyo nedir; banyo ne demek; banyo İngilizcesi) 1. Yapılarda, içinde yıkanılan bölüm. 2. Banyo küvetinde yıkanma işi. 3. Tedavi amacı ile hazırlanan ilaçlı su: «Doktorlar hap, banyo ve perhiz tavsiye etmiş.» - B. Felek. 4. Vücudun bir bölümünü veya bütününü, fiziksel veya kimyasal bir etki altında bir süre bulundurma işlemi: Güneş banyosu. Kükürt banyosu. Çamur banyosu. 5. Fotoğrafçılıkta ve filmcilikte duyarlı yüzeylerin işlenmesinde belirli bir işlemin gerektirdiği maddeyi erimiş olarak içinde bulunduran sıvı: Fotoğraf banyosu. 6. Film ve fotoğraf kâğıdını bu sıvıya batırma.

BANYO = (banyo nedir; banyo ne demek; banyo İngilizcesi) fing, bath] [Alm. Bad] Sinema Gizli görüntünün belirmesi için duyarkatın belirli sürelerle daldırıldığı belirli ısıdaki kimyasal eriyikler.

banyo = yıkama [eski terim - öz Türkçe]

banyo = yıkanma [eski terim - öz Türkçe]

banyo = yunak [eski terim - öz Türkçe]

banyo = hammâm [Türkçe - Osmanlıca]

ilgili sözler / related words

banyo (film) banyo (odası) banyo akışı banyo alışı banyo alma banyo almak banyo altlığı banyo arıtımı banyo arıtma banyo aynası banyo baskülü banyo bataryası banyo bileşiği banyo bileşimi banyo bilimi banyo bulaşımı banyo çalkalanması banyo çalkanması banyo çözeltisi banyo dairesi banyo dayanıklılığı banyo değişimi banyo dolabı banyo dolabı laminatı banyo donanımı banyo düzeyi banyo eczası banyo edilmemiş banyo edilmemiş (resim) banyo edilmiş banyo ekipmanı banyo etme banyo etmek banyo gerilimi banyo halısı banyo havlusu banyo ilacı banyo ile ilgili banyo ile tedavi banyo jeli banyo jelleri banyo kabı banyo kaldıraçları banyo kapakları banyo katığı banyo katkı maddesi banyo katkısı banyo kazanı banyo kirlenmesi banyo köpüğü banyo küvet banyo küveti banyo küvetinin ovulması lazım banyo lavabosu banyo mahalli (odası) banyo malzemeleri banyo mayii banyo mobilyaları banyo musluğu banyo ne tarafta banyo odası banyo olmak banyo oranı banyo paspası banyo sabunu banyo sağaltımı banyo sıvısı banyo sirkülasyonu banyo sirkülatörü banyo sobası banyo suyu banyo suyunu boşaltırken bebeği de atma banyo süngeri banyo tartısı banyo tedavisi banyo teknesi banyo terazisi banyo terlikleri banyo tesisat armatürleri banyo tezgâhı banyo tutamağı banyo tuzları banyo tuzu banyo ürünleri banyo ve kurutucu banyo ve tuvalet masası kitleri banyo veya duşu olmayan çift oda banyo ya da bulaşık bezi banyo yağı banyo yağı (suda köpüren) banyo yapacağım banyo yapma banyo yapmak banyo yaptırmak banyo yer süzgeci birinci banyo bu filmi banyo eder misiniz çok amaçlı geliştirici banyo daldırma banyo galvanizleme dengeleyici banyo developman ve film banyo ilaçları duran banyo elektrolitik banyo makinesi etüv ve banyo film banyo film banyo ilacı film banyo laboratuarı film banyo tankı film fotoğrafların banyo işlemi filmi banyo etmek filmleri banyo eden kişi fotoğraf banyo ilacı fotoğraf banyo ile ilgili basım işi fotoğraflarım banyo edildi mi galvanik banyo gömme banyo gömme banyo teknesi güzel kokulu bitkilerle yapılan banyo hızlı banyo makinesi hidroklorik asitli banyo iki çift banyo terliğine daha ihtiyacımız var iki veya daha çok oda tarafından kullanılan banyo ikinci banyo ilaçlı banyo köpüklü banyo lif kabağından elde edilen banyo lifi lütfen bu filmi banyo ediniz nitratlı banyo oda içi banyo odalarımızın hepsinde banyo veya duş var ortak banyo oturmalı banyo ön banyo röntgen filmi banyo etme malzemeleri sahra banyo ünitesi sterilizasyon ve banyo sürekli banyo cihazı şıpınişi banyo tek banyo termostatik banyo ve aksesuarları ters banyo tuz banyo fırını ultrasonik banyo yatak odası- banyo ve oturma odası gibi bir takım oluşturan otel odaları grubu yatak odası- banyo ve oturma odası gibi birtakım oluşturan otel odaları grubu yatak odasına bağlı banyo yatak odasıyla bağlantılı banyo yatıştırıcı banyo

1: 0 ms