• Medya

  • Uygulama

  • Google Play

bacak

Türkçe - İngilizce

bilişim

elektrik

havacılık

veterinerlik

BACAK = (bacak nedir; bacak ne demek; bacak İngilizcesi) Sığır gövde etinde cidagonun ön tarafında kol üzerinden döş hizasına kadar uzanan kaslardan elde edilen pastırmalık et parçası veya bu parçadan yapılan pastırma.

BACAK = (bacak nedir; bacak ne demek; bacak İngilizcesi) (halk dilinde) Sığır gövde etinde cidagonun ön tarafında kol üzerinden döş hizasına kadar uzanan kaslardan elde edilen pastırmalık et parçası veya bu parçadan yapılan pastırma.

BACAK = (bacak nedir; bacak ne demek; bacak İngilizcesi) 1. anat. Vücudun kasıktan tabana kadar olan bölümü: «Yorgun vücudunu zahmetle taşıyan ince bacakları üstünde doğruldu.» -P. Safa. 2. anat. Hayvanlarda yürümeye veya atlamaya yarayan organ. 3. Bazı şeylerin yerden yüksekçe durmasını sağlayan dayak, destek veya bunlardan her biri, ayak: «İpleri sedirlerin bacaklarına doladılar.» -L. Tekin. 4. Oyun kâğıtlarında oğlan, vale.

BACAK = (bacak nedir; bacak ne demek; bacak İngilizcesi) 1. Hisse, pay: Bu malda benim de bacağım var. 2. Küçük baş hayvanlar hakkında sayı bildiren söz.

BACAK = (bacak nedir; bacak ne demek; bacak İngilizcesi) 1. Tırpanla ekin biçerken yapılan ekin demeti. 2. Ekinin kök kısmındaki filizler.

BACAK = (bacak nedir; bacak ne demek; bacak İngilizcesi) Hayvanlarda sayı birimi, baş anlamına kullanılır: Yimi bacak goyunum vâ.

BACAK = (bacak nedir; bacak ne demek; bacak İngilizcesi) Kalça kemeri ile ayak arasında kalan kısım.

BACAK = (bacak nedir; bacak ne demek; bacak İngilizcesi) Kısa boylu, ufak yapılı, cüce, bodur, tıknaz.

BACAK = (bacak nedir; bacak ne demek; bacak İngilizcesi) Vücudun, yer değiştirme olanağını sağlayan, kasıktan tabana kadar olan bölümü.

ilgili sözler / related words

bacak (eşya) bacak (insan) bacak ağrısı bacak alıştırmaları bacak arası yapmak bacak arasından kol kırma bacak arasından kolu geriye doğru kıvırma bacak arasından kolu kırma bacak arteri bacak bacak üstüne bacak bacak üstüne atmak bacak bacak üstüne atmış bacak bacak üstüne oturmak bacak bandı bacak benzeri oluşum bacak bölümü (eklembacaklılarda) bacak çevirme bacak çıkışı bacak çırpma bacak değiştirme bacak germe bacak gösterisi bacak hareketi bacak ile ilgili bacak kadar bacak kadar çocuk bacak kaldırma bacak kapma bacak kas deri siniri bacak kemiği bacak korsesi bacak korumalık bacak koruyucu bacak mesafesi bacak parçası bacak sallaması bacak sargısı bacak savurmak bacak savurusu bacak savuruşu bacak sehpaları bacak şov bacak tomurcuğu bacak tüyleri bacak uru bacak uzunluğu bacak ülseri bacak ve ayaklar bacak veya kollarla rakibi kitleme bacak vs organ bacak yapağısı bacak yarası bir bacak öne birinci bacak boyun ile bacak arasından alınan et cüce bacak çarpık bacak çengelli bacak dik bacak eğri bacak götten bacak güreş yerde iken, rakibin tek bacak ve kolunu makasa alma hareketli bacak hayali kol bacak huzursuz bacak operasyonu huzursuz bacak sendromu iç bacak iskemik bacak ağrısı kanata karşın bacak kavrayıcı bacak kayan bacak kazıcı bacak kazıcı ön bacak kırık bacak kırmızı bacak otu koca bacak hastalığı kol bacak başatlığı kol bacak kısalığı kol ve bacak kol ve bacak gibi tali organlarla ilgili kol veya bacak kol ya da bacak kol ya da bacak kaslarında ağrı kurbağlamada bacak hareketi o bacak orta bacak ön bacak ön bacak (hayvan) ön bacak topallığı periyodik bacak hareketleri rakipten uzak tutulan kol veya bacak romatoit artrit ile birlikte olan bacak ülseri serbest bacak serbest bacak hareketi sıçrayıcı bacak sıkma bacak son bacak şiddetli kol ya da bacak hareketleri yapmak tahta bacak takma bacak taşıyıcı bacak tek bacak üstünde denge tek bacak üstünde zıplamak temizleyici bacak toplayıcı bacak topu bacak üzerinde kontrol etmek tutucu bacak tüysüz bacak uyuşmuş (kol, bacak vb) uzun alt bacak uzun alt bacak ile ilgili venöz bacak ülseri x bacak yakalayıcı bacak yalancı bacak yapay bacak yarım kle ve bacak kitlemesi yürüyücü-koşucu bacak yüzücü bacak

1: 0 ms