• Medya

  • Uygulama

  • Google Play

büyültme

Türkçe - İngilizce

BÜYÜLTME = (büyültme nedir; büyültme ne demek; büyültme İngilizcesi) 1. Büyültmek işi: «İşin içinde bir büyültme, bir şişirme var.» -H. Taner. 2. Fotoğraf ve resimlere boyut kazandırma işlemi, agrandisman.

BÜYÜLTME = (büyültme nedir; büyültme ne demek; büyültme İngilizcesi) fizik: 1. Gözlemlenen bir noktayı genişletme. 2. Minigöreçte görüş alanının genişlemesi.

BÜYÜLTME = (büyültme nedir; büyültme ne demek; büyültme İngilizcesi) fotoğrafçılık: 1. a. Fotoğraflara, resimlere boyutsal genişlik kazandırma işlemi. b. Bu işlemle büyütülmüş fotoğraf ya da resim. 2. sinema: Bir filmin optik basım yoluyla daha büyük boyda bir film üzerine aktarılması işi.

BÜYÜLTME = (büyültme nedir; büyültme ne demek; büyültme İngilizcesi) Sinema 1. Bir filmin, optik basım yoluyla, daha büyük boyda bir film üzerine, örneğin 8 mm'lik filmin 16 mm'ye, 16 mm'lik filmin 35 mm'ye, 35 mm'lik filmin 70 mm'ye aktarılması. Küçültme karşıtı. 2. Bir filmin negatifinde yer alan resmi, kart üzerine çıkartma, filmden fotoğraf çıkartma.

ilgili sözler / related words

1: 0 ms