• Medya

  • Uygulama

  • Google Play

açılma

Türkçe - İngilizce

bilişim

havacılık

AÇILMA = (açılma nedir; açılma ne demek; açılma İngilizcesi) 1. Açılmak işi: «Vapur geri geri beyaz köpükler kabartarak açılmaya başlamış.» -Ç. Altan. 2. Çatlama. 3. sin. ve TV Bir film çekiminde karanlıkta başlayıp gittikçe aydınlanarak görüntülerin belirmesine dayanan noktalama. 4. sp. Bir grupta, sıraların jimnastik alıştırmaları için dağınık düzene girmesi.

AÇILMA = (açılma nedir; açılma ne demek; açılma İngilizcesi) Ayaklığın, bir tam dönüşünde çiftekerin aldığı yol. Bu uzanım, çiftekerin ön ve arka dişlileri arasındaki orantıya, yolun durumuna, yarışın türüne ve yele göre değişebilir.

AÇILMA = (açılma nedir; açılma ne demek; açılma İngilizcesi) Bir grupta, sıraların cimnastik alıştırmaları için dağınık düzene girmesi.

AÇILMA = (açılma nedir; açılma ne demek; açılma İngilizcesi) Sinema 1. Bir çekimin karanlıkta başlayıp gittikçe aydınlanarak görüntülerin belirmesine dayanan noktalama çeşidi. Kararmanın karşıtı. TV. 2. Aynı sonucun televizyonda sağlananı.

açılma = ekstansiyon [öz Türkçe - eski terim]

açılma = excursion [öz Türkçe - eski terim]

açılma = inkişaf [öz Türkçe - eski terim]

açılma = feth [Türkçe - Osmanlıca]

açılma = inşirâh [Türkçe - Osmanlıca]

açılma = küşad [Türkçe - Osmanlıca]

ilgili sözler / related words

açılma (teknik-tv) açılma ≡ görüntünün yavaş yavaş belirmesi açılma açısı açılma akımı açılma basıncı açılma dayancı açılma değişimi açılma düzeni açılma etkisi açılma fırsatı açılma gücü açılma hareketi açılma kontrol valfı birimi açılma noktası açılma olayını etkinleştir açılma oranı açılma politikası açılma saati açılma şoku açılma yasası açılma yolları olan alan açılma zamanı ada yayı açılma sistemi arası açılma azami açılma açısı bağımsız açılma balık ağzı biçiminde açılma çiçeklerin açılma hali/süresi değişken supap hareketleri ve açılma kontrolü değişken supap zamanlama sistemi ve elektronik açılma kontrolü denize açılma derinliğine açılma diyafram açılma derecesi dolaşığı açılma enjektör açılma basıncı eski sovyetler birliğinde dışa açılma politikası etkin supap açılma düzeni gözü açılma halka açılma hatta açılma ışık düzengeciyle açılma kıtasal açılma ortamı kol ve bacağın açılma hareketi limandan denize açılma ve limana varış mideye delik açılma ameliyatı mitral açılma sesi noktalı açılma okyanusa açılma izni örtücüyle açılma paraşüt açılma zamanı rengin açılma etkisi renk açılma alopesisi sarmal açılma silinmeli açılma supap açılma dinamikleri supapların açılma avansı şoksuz açılma tam açılma hacmi tekliflerin açılma zamanı tekrar açılma vajinal açılma (doğum için) ya-hep-ya-hiç açılma yaprakların açılma durumu yerel ağın paylaşıma açılma teknolojisi yürüyüş düzeninden açılma

1: 0 ms