• Medya

  • Uygulama

  • Google Play

çivi

Türkçe - İngilizce

ad / noun – machinery

ormancılık

ÇİVİ = (çivi nedir; çivi ne demek; çivi İngilizcesi) 1. İki şeyi birbirine tutturmak, bir nesneyi bir yere sabitlemek için çakılan, ucu sivri, başlı, metal veya ağaçtan yapılmış ufak çubuk, mıh. 2. Kalkan balığının üzerindeki düğmeye benzer kemiksi oluşum.

ÇİVİ = (çivi nedir; çivi ne demek; çivi İngilizcesi) 1. Sallanan bir şeye konan destek. 2. Kazık. 3. Kütükleri yarmakta kullanılan ağaçtan veya demirden ucu yassı aygıt.

ÇİVİ = (çivi nedir; çivi ne demek; çivi İngilizcesi) Karşı alana sert olarak indirilen top, sert vuruş.

ÇİVİ = (çivi nedir; çivi ne demek; çivi İngilizcesi) Şemsiye teli.

ÇİVİ = (çivi nedir; çivi ne demek; çivi İngilizcesi) Telli sazların tel burguları.

çivi = mıh [öz Türkçe - eski terim]

çivi = mîh [Türkçe - Osmanlıca]

ilgili sözler / related words

adi çivi ağaç çivi ağaç çivi deliği ağaç çivi haddesi ağaç çivi ile çakmak ağaç çivi ile mıhlamak ağaçtan çivi ahşap çivi ahşap çivi ile birleştirmek ana çivi bağdadi çivi bakır çivi başlı çivi başsız çivi başsız çivi çakma başsız çivi çakmak behçet çivi belirtisi bir çivi ötekini söker büyük çivi çatal çivi çatal çivi ile tutturmak çekiç ve çivi çengelli çivi çerçeve aralayıcı çivi çift başlı çivi çivi başı çivi başı şeklindeki arpacık çivi başlarını gömen çekiç çivi başlı çivi biçiminde çivi büktürme ile tutturma çivi çakılabilen beton çivi çakılabilir çivi çakılabilirlik çivi çakma çivi çakma takozu çivi çakmak çivi çıkarma çivi çiviyi söker çivi deliği çivi gibi çivi gibi olmak çivi ile iliştirmek çivi ile kapatmak çivi ile tutturmak çivi izi çivi keskisi çivi kesmek çivi matkabı çivi sökeceği çivi söken çivi sökme çivi sökme manivelası çivi sökmek çivi tabancası çivi tablası çivi teli çivi tutma çivi tutma direnci çivi tutma kabiliyeti çivi ucu çivi ya da raptiye ile tutturmak çivi yazısı çivi yazısı tabletler çivi zımbası çok küçük başlı çivi demir çivi dökme çivi dört köşe çivi döşemelik çivi düz başlı çivi düzbaşlı çivi elbiseme çivi takıldı galvanizli çivi geniş başlı çivi geniş başlı ufak çivi gizli çivi gömme başlı çivi görünmez çivi hulusi behçet çivi belirtisi iki başlı çivi iki uçlu çivi iri başlı çivi iri başlı çivi ile çakılmış iri başlı küçük çivi iri çivi kancalı çivi kancalı yapma çivi kara çivi kargaburun çivi kesme çivi kılavuz çivi kırıklara uygulanan cihaz, çivi ve plakalar kurşun başlı çivi kurşun çivi küçük başsız çivi küçük çivi küçük çivi çekiç makine ile kesilmiş demir çivi maşalı çivi meyilli çakılmış çivi normal çivi perçinlenmiş çivi perçinli çivi saplama çivi sese dayalı çivi yazısı tablalı çivi tabutuna çivi çakmak tahta çivi tahta çivi ile çivileme tahta çivi ile tutturmak tahta çivi tapa tamburlu çivi çakma makinesi tel çivi tel çivi bizi tırtıllı çivi ufak çivi vida dişli çivi vidalı çivi yassı başlı çivi yivli çivi

1: 0 ms