• Medya

  • Uygulama

  • Google Play

çalım

Türkçe - İngilizce

isim / noun

ruhbilim

toplumbilim

ÇALIM = (çalım nedir; çalım ne demek; çalım İngilizcesi) Geminin baş ile kıçı arasında inik meyil veya kıç tarafta su kesiminin altındaki dar kesim.

ÇALIM = (çalım nedir; çalım ne demek; çalım İngilizcesi) Geminin su kesiminden aşağı bölümünün baş ve kıç bodoslamasına doğru darlaşması.

çalım = azamet [öz Türkçe - eski terim]

çalım = fiyaka [öz Türkçe - eski terim]

çalım = jest [öz Türkçe - eski terim]

ÇALIM = (çalım nedir; çalım ne demek; çalım İngilizcesi) 1. Ekin biçerken her tırpancının tırpanla açtığı yer. 2. Evlek, dönümün bir parçası. 3. Semt, yakın yer.

ÇALIM = (çalım nedir; çalım ne demek; çalım İngilizcesi) 1. Karşıdakini etkilemek amacıyla yapılan abartılı davranış, kurum, caka, afra tafra, afur tafur, zambır: «Sözlerini tartarak konuşuyorlarsa çalımlarından değil bu.» -N. Uygur. 2. Kılıcın keskin yanı. 3. Menzil, erim: Kurşun çalımı. Göz çalımı. 4. Biraz benzeme, andırma. 5. den. Geminin su kesiminden aşağı bölümünün baş ve kıç bodoslamasına doğru darlaşması. 6. sp. Bir oyuncunun topu elinden veya ayağından kaçırmadan karşısındaki oyuncuları kıvrak hareketlerle geçmesi.

ÇALIM = (çalım nedir; çalım ne demek; çalım İngilizcesi) Bir toplumda ya da toplumsal kümede anlamı ortaklaşa olarak bilinen el, kol, yüz... imleri.

ÇALIM = (çalım nedir; çalım ne demek; çalım İngilizcesi) Güreşçinin takındığı gösterişli eylem.

ÇALIM = (çalım nedir; çalım ne demek; çalım İngilizcesi) İlgi: Çalımını bulamadım.

ÇALIM = (çalım nedir; çalım ne demek; çalım İngilizcesi) Konuşurken ya da devinirken el, kol, baş ile yapılan anlamlı davranış.

ÇALIM = (çalım nedir; çalım ne demek; çalım İngilizcesi) Tırpanın bir vuruşta biçtiği ot: Bir çalım otu benden esirgedin.

ÇALIM = (çalım nedir; çalım ne demek; çalım İngilizcesi) Vakit, zaman.

ÇALIM = (çalım nedir; çalım ne demek; çalım İngilizcesi) Yazı yazmada kalem çalma tarzı.

çalım = azamet [Türkçe - Osmanlıca]

çalım = edâ [Türkçe - Osmanlıca]

ilgili sözler / related words

1: 0 ms